# # # # #

Přijďte se nezávazně podívat kdykoli na náš trénink karate a posuďte sami naši kvalitu. Vhodné pro kluky a holky, muže i ženy! Podívejte se na odkaz níže... Tréninková centra karate: Praha 4, Praha 10, Praha 11, Mratín a Beroun. Budeme se na vás těšit.

Nábor karate - chci začít cvičit #

Tradiční karate

- je staré bojové umění, které slouží k sebeobraně. Slovo karate se skládá ze dvou slov, kara = prázdný a te = ruka. Karate vzniklo v dobách, kdy v Japonsku panovalo velké násilí a lidé měli strach o svůj život. Nesměli nosit žádné zbraně, proto vzniklo karate  „boj prázdnou rukou“. Vyúka probíhala tajně, protože tomu kdo byl přistižen, hrozil trest smrti.

Úkolem tradičního karate je přinést cvičencům klid, životní radost a sebedůvěru v jejich běžném životě, a to na všech rovinách.

Technika je založena na používání těla jako celku (synchronizace dechu, kontrakce a expanze svalů, dynamiky těla). v boji je důležitá strategie a správné načasování, stabilní emoce a jasné rozhodování tak, že tělo bude reagovat na každý podnět (útok).

 

Pro Funakoshiho bylo bojové umění také prostředkem tvorby charakteru.

Napsal: „Jako lesklý povrch zrcadla odraží vše, co je před ním, a jako se tichým údolím nese i slabý zvuk, tak musí žák karate vyprázdnit ze své mysli sobectví a zkaženost při úsilí vhodně reagovat na cokoli, s čím se může střetnout. Toto je význam kara, neboli „prázdný“, v karate“.

V dnešní moderní době je známo několik druhů karate. Bohužel většina těchto stylů pouze nesou ve svém názvu slovo karate a přitom s tradičním, tím původním karatem nemají nic společného.

 

Cvičení tradičního karate je pro všechny, není potřeba žádné vysoké fyzické zdatnosti. Jestli chcete po práci relaxované cvičení, nebo se naučit sebeobranu, či  hluboký zájem o bojové umění. Záleží na každém z vás, jakým způsobem trénink pojmete.