Isn the only player on the Vikings roster with connections to Houston. Defensive end Danielle Hunter grew up in Katy, Texas, about 30 miles outside of Houston. Safety Andrew Sendejo and backup quarterback Case Keenum went to school in Houston city at Rice and Houston, respectively.. Most analysts predict that the Colts will get rid of Manning and draft Andrew ...

RSS
Zpet
#

Mistrovství ČR v Praze – 8 titulů pro naše atlety!

V sobotu 7. října proběhlo na Chodově v hale Jedenáctka Mistrovství České republiky v tradičním karate. Z našeho klubu startovalo 41 závodníků, kteří utržili 21 kovů a z toho 8 těch nejcennějších! Turnaj přišel podpořit kandidát na prezidenta pan Jiří Drahoš, kterému jsme vděčni za jeho návštěvu. Jako hlavní partner akce se prezentovala firma Oxylife water, která zásobovala celou halu okysličenou vodou.

Tzv. „královskou kategorii“ – senioři muži (černé pásy) –  ovládl Jakub Štěpán, kterému se podařilo už po 11.  obhájit titul MČR v kumite (zápas) a k tomu přidal vítězství i ve fukugo (mix kata a kumite). Štěpána čeká 2. – 5. listopadu ME v Rumunsku, kde jeho poslední šampionát skončil titulem vícemistra Evropy.

Tituly MČR v kategorii 9. – 4. kyu (kategorie do modrého pásu) získala Irena Kmínková, která vybojovala také zlato ve dvou disciplínách, v kata (sestava) i kumite. V kumite porazila ve finále kolegyni z pražského klubu, takže finálová účast byla pouze v pražské režii.

Další titul MČR pridal Václav Novák, který svou sestavou zvítězil a Praha se tak mohla radovat z dalšího seniorského titulu.

V mládežnické kategorii Žáci D (7.-1. kyu) – zazářil Kryštof Pelc, který se probojoval přes 24 závodníků a svým jednoznačným výkonem si připsal další titul v disciplíně kumite.

Následovala pak Viktorie Pelcová (sestra Kryštofa), která v opravdu napínavém finále kumite Žákyně D (7. – 1. kyu), kdy se jí podařil otočit výsledek zápasu z 0:4 na 8:4 a porazila soupeřku ze Vsetína, tak mohla slavit se svým bratrem.

Poslední titul získala Brigita Bačová v disciplíně kata Žákyně D (6.-4. kyu). Brigita se připravuje na evropský pohár dětí, který proběhne 20. – 22. října v Lublinu (Polsko) a ukázala tak, že si reprezentaci ČR na tomto turnaji opravdu zasloužila.

Vyjádření hlavního trenéra Jakuba Štěpána: „Tak jako na každém turnaji vidím na svých svěřencích velký pokrok, tak i tentokrát všichni odvedli veliký kus práce. Z turnajů vozíme více medailí a úspěchů. Jsem rád, že závodníci jsou pořád motivováni a karate je baví a věnují mu spoustu času. Nyní se většina z nich dostává do puberty a všichni víme, jak je toto období zrádné a spoustu nadějných talentů skončí se sportem. Myslím si, že v tomto období vývoje je velmi důležitá podpora dítěte ze strany rodičů a za tu jsem také opravdu vděčný. Dále si myslím, že každý sportovec si prošel krizí a chtěl někdy ukončit svoji sportovní kariéru, z jakéhokoli důvodu. Proto v tuto chvíli je důležitá konzultace rodiči s trenéry a následného řešení problému. Beru to ze své vlastní zkušenosti, kdy mě rodiče pomohly (nejednou) a našel jsem další motivaci na své cestě a jsem za ni opravdu vdečný. Někdy to jsou opravdu zbytečnosti, kterých člověk může v budoucnosti litovat a někdy jich lze předejít jen rozmluvou o daném problému.

Poděkovat bych chtěl panu Drahošovi, že se turnaje zúčastnil a doufám, že se mu zápasy líbily. Dále nesmíme zapomínat na rodiče dětí, kteří svou prací velkou částí připívají k fungování tohoto bojového umění. Firmě Oxylife water za zprostředkování kvalitního pitného režimu pro závodníky a diváky v celé hale. Firmám Hayashi a Original-store za podporu v oblékání závodníků kvalitní sportovní výbavou.

Nesmím zapomenout na realizační tým, který odvedl na turnaji skvělou práci a všichni, kteří svou prací přispěli k hladkému průběhu soutěže od rozhodčích, technického týmu, závodníkům a dalších.