4 medaile z Mistrovství světa v tradičním karate!!!

V neděli 10. listopadu se konalo II. Mistrovství světa dětí WBKA v největší brněnské hale, do Prahy putuje jeden mistrovský titul a další 3 cenné medaile!

O víkendu vycestoval pražský tým složen ze 13-ti závodníků do brněnské DRFG haly, kde se v sobotu konalo Mistrovství Evropy WTKF, kde se účastnili pouze závodníci od kadetských kategorii a výše (14+). Pražský klub reprezentovala pouze Anna Stará, která sice na svém prvním velkém startu medaili nezískala, ale mohla tak okusit atmosféru tohoto prestižního turnaje a nasbírat spoustu zkušeností do dalších let.

V neděli od 9:00 pak začalo II. Mistrovství světa dětí WBKA, kde startovalo více než 1200 závodníků z Polska, Ukrajiny, Ruska, Litvy, Německa, Rakouska, USA, Argentiny, Moldávie, Izraele, Slovinska, Uzbekistánu a samozřejmě České republiky. Pražské centrum karate reprezentovalo 12 závodníků a 3 trenéři. Hlavní trenér Jakub Štěpán byl tentokrát v roli rozhodčího.

Nejcennější medaili získala Lucie Karlová, která vybojovala v disciplíně kumite (zápas) zlatou medaili a aby toho nebylo málo, přidala k ní ještě stříbrnou za kata (sestava). Další stříbro přidal Vojtěch Kareš, který se probojoval v kumite do finále, kde bohužel podlehl polskému závodníkovi. A poslední medaili přidal Denis Vaněček, který svou bronzovou medailí z kata přispěl k dalšímu ocenění do sbírky pražského klubu. Bohužel některým našim závodníkům medaile utekla, byť jen o kousíček, ale hlavu vzhůru, poučíme se z chyb a příště to bude zase o trochu lepší. Další reprezentanti našeho klubu: Viktorie Pelcová, Brigita Bačová, Patrik Bačo, Jakub Kareš, Adam Zvoníček, Tereza Suchá, Patrik Odolan, Antonín Krybus a Elena Nünning.

„Jsem nesmírně hrdý na všechny naše reprezentanty. Moc si vážím jejich reprezentaci našeho klubu a jde vidět, že se neztratíme i mezi těmi nejlepšími. Nezapomínejme však, že medaile není to nejdůležitější. Závodník se nespokojí s žádným jiným umístěním, než je medailová pozice. Nicméně naši závodníci podali skvělé výkony za které se rozhodně nemusejí stydět a důležité nejsou medaile, ale zkušenosti, které si z turnaje odnesou. Ne vždy je člověk spokojen, důležité je nepolevit, ale naopak….a úspěch se zaručeně dostaví. Šampionem se nenarodíš,  šampionem se staneš! Ještě jednou bych chtěl všem trenérům poděkovat, kteří se podíleli na přípravě závodníků a také hlavně všem rodičům, kteří nás podporují a jsou pro nás obrovským „motorem“. Obrovský díky patří našim „dobrovolníkům“, kteří pomáhali s organizací akce a dohlíželi na hladký průběh soutěže. Nesmírně si vážím vašeho přístupu, bez vás by to nešlo! Dále bych chtěl poděkovat za podporu firmám Hayashi, Original-store, Oxylife, RP-Security a TJ Kovo. Nesmíme opomenout Českou asociaci tradičního karate, bez které by žádná taková událost neproběhla a děkujeme za možnost reprezentovat Českou republiku.“ řekl hlavní trenér klubu Jakub Štěpán

Fotogalerie:

(brzy doplníme další)

 

Napsat komentář