V neděli 25. listopadu se v litevském Vilniusu konal World Budo Karate Children´s Championship 2018.  Jednalo se o největší akci pro děti tohoto roku. Centrum tradičního karate Praha vyslala na tento vrcholový turnaj 7 závodníků z celkové výpravy 57 závodníků z celé ČR. Výpravu doplňovali 4 zkušení čeští rozhodčí a 5 koučů.  Jakub Štěpán se zapojil do týmu českých koučů a podporoval děti při tomto turnaji.
Český tým vyrazil na cestu už ve čtvrtek 22. 11. ve večerních hodinách. I přes komplikace s jedním z autobusů se nám podařilo v pátek v odpoledních hodinách dorazit na místo a ubytovat se na domluveném hotelu. Sobotní den byl sice mrazivý, ale ani chladné počasí a ledovka nás neodradily od naplánovaného výletu na hrad Trakai, který jsme si všichni moc užili. Po návratu zpět jsme využili hotelové chodby k tréninku a večer jsme již zalehali do postelí s myšlenkami na zítřejší turnaj.

Největší úšpech z našeho klubu zaznamenala Viktorie Pelcová, která získala zlato v disciplíně kumite. Tato mladá talentovaná závodnice se probojovala pavoukem až do finále, kde převálcovala svoji soupeřku 4 bodovým rozdílem a mohla tak oslavit historicky první světový titul v našem klubu. Celý tým měl ohromnou radost a všichni na Viktorku byli pyšní! Gratulujeme

Další želízko v ohni byl bratr Viktorii Pelcové, který postupoval přes své soupeře a zkušeně posílal své soupeře domů. Kryštof Pelc bohužel vypadl těsně před branami medailových pozic, kde bohužel prohrál nejtěsnějším možným rozdílem 3:2 na praporky. I tak ale předvedl obdivuhodný výkon, za který se rozhodně nemusí stydět a z celkového počtu 43 zápasníků si došel pro 5. místo!

Velmi podobně si vedl jeho kolega Jan Beránek, který taktéž válcoval své soupeře a postup do semifinále mu zhatil litevský soupeř, nad kterým prohrál podobně jako Kryštof 3:2 na praporky a bohužel se neprobojoval na stupně vítezů.

Dalším reprezentantem byl Šimon Kalina, který vypadl v osmifinále. Ukázal však, že mu nechybí odhodlání a 2 zápasy vyhrál.

V disciplíně kata pak měl velkou šanci na zisk medaile Patrik Bačo, který skončil na 5 místě a jeho sestra Brigita, která narazila hned v prvním kole na vítězku turnaje a bohužel musela do repasáží, kde bohužel neprošla o znovuzaražení o bojů o medaile.

A posledním reprezentantem našeho klubu byl Jakub Kareš, který skončil na 8. místě v disciplíně kata z celkového počtu 45 závodníků.

„Jsem velice pyšný na naše reprezentanty! Při zisku historicky prvního světového titulu našeho klubu jsem byl opravdu dojat.  Cením si ale výkonů všech našich závodníků, v tak obrovské konkurenci ještě nestartovali a všichni ukázali, že mají na to se měřit se světovou špičkou. Děkuji všem za vzornou reprezentaci našeho klubu a drzím palce všem do dalších turnajů.“  Řekl trenér Jakub Štěpán